0
 x 

سبد خرید شما خالی است.

بهار بهترین زمان برای لذت بردن از طبیعت است. چه چیزی زیباتر از محوطه‌ی باغچه‌ی سرسبز و دل‌انگیز؟ همان‌قدر که مهم است چه گیاهانی بکاریم و چگونه از آنها نگهداری کنیم، جداکننده باغچه هم اهمیت دارد. خوب است بهترین نوار جداکننده باغچه را انتخاب کنیم تا زیباترین منظره به‌دست بیاید.

دیوادر باغچه و محوطه سبز، چشم‌انداز زیبایی شکل می‌دهد. بعد از ماه‌ها نگهداری از گل‌ها و درخت‌ها، زمان آن رسیده با خرید نوار انتخاب‌کننده باغچه، آخرین گام را هم برداریم. با وجود دیوایدر باغچه، گل‌کاری، فضای خالی و درختان به‌زیبایی از هم جدا می‌شوند.

پیش از خرید نوار جداکننده باغچه به چه نکته‌هایی توجه کنیم؟

جنس و شکل ظاهری دیوایدر باغچه اهمیت دارد. اغلب گزینه‌ها از جنس آلومینیوم، پلاستیک فشرده یا چوب سخت ساخته می‌شوند. شکل بیرونی آنها معمولا شبیه چوب یا سنگ طراحی می‌شود. جداکننده محوطه که از جنس چوب سخت تهیه شده باشد، ظاهر جذابی دارد،‌ اما عمر آن بیشتر از چند سال نیست. از طرف دیگر دیوایدر پلاستیکی یا فلزی شاید مجلل به‌نظر نرسد، اما شرایط آب‌وهوایی مختلف را به‌خوبی تحمل می‌کند و دوام بیشتری دارد.

اغلب مدل‌های نوار جداکننده به‌ترتیبی طراحی می‌شوند که بخشی از آنها هنگام نصب در خاک قرار می‌گیرد. مدل‌های دیگر هستند که پین فلزی آنها در خاک نصب می‌شود و خیلی ساده با فشار نصب خواهند شد.

عامل دیگری که در انتخاب و خرید دیوایدر باغچه تاثیر دارد، قیمت است. باتوجه به بودجه، می‌توانیم از دامنه‌ی قیمتی دیوایدر پلاستیک فشرده تا مدل‌های فلزی و چوبی انتخاب کنیم.

۱- نوار جداکننده پلاستیکی

یکی از متداول‌ترین مدل‌های دیوایدر باغچه و محوطه فضای سبز، جداکننده‌ی پلاستیکی‌ست. دیوایدر پلاستیک به‌دلیل دوام زیاد و قیمت مناسب، مدل پرطرفداری به‌حساب می‌آید. این مدل نیازی به مراقبت دائمی ندارد.

از طرف دیگر، این جداکننده ممکن است ارزان‌قیمت به‌نظر برسد. در مقایسه با دیوایدر فلزی، بیشتر دیده می‌شوند و ممکن است زیباترین مدل به‌نظر نیایند. با این‌همه، مدل‌های جدیدتر این جداکننده‌ها، جذابیت بیشتری دارند. مانند دیوایدر نوری که اغلب به رنگ سفید یا مشکی‌ست.

۲- جداکننده فلزی

دیوایدر فلزی و پلاستیکی تفاوت چشمگیری ندارند. البته جداکننده‌های فلزی کمتر به‌چشم می‌آیند. این نوع نوارها بادوام هستند و قیمت بیشتری نسبت به جداکننده پلاستیکی دارند.

جداکننده فلزی می‌تواند استیل یا آلومینیوم باشد. جنس آلومینومی سبک‌تر است و زنگ نمی‌زند. از این‌رو گزینه‌ی بهتری به‌نظر می‌رسد.

۳- سنگ‌فرش جداکننده

یکی دیگر از انواع جداکننده باغچه و فضای سبز، سنگ‌فرش است. سنگ‌فرش جداکننده محوطه در مقایسه با انواع فلزی و پلاستیکی قیمت بیشتری دارد. نصب آن هم دشوارتر خواهد بود و بیشتر به مصالح نیاز دارد.

اما نتیجه عالی‌ست. نه‌تنها نیازی به پنهان کردن سنگ‌فرش نیست، بلکه به‌طرز جذابی محوطه را زیباتر می‌کند. باوجود سنگ‌فرش جداکننده خیال‌مان آسوده است که ریشه‌ی چمن با محوطه‌ی گل‌کاری شده تماسی نخواهد داشت.

۴- سنگ‌های طبیعی

سنگ‌های طبیعی در رنگ، شکل و اندازه‌های گوناگونی دردسترس هستند و می‌توانند به‌عنوان جداکننده محوطه مورداستفاده قرار گیرند. برای این‌که جاذبه‌ی دیداری بیشتری ایجاد کنیم، از سنگ‌های بزرگ‌تر بهره می‌بریم.

سنگ طبیعی همیشه ظاهر خود را حفظ می‌کند و نگران دوام و طول عمر آن نیستیم. اما ممکن است انتخاب و شیوه‌ی چیدمان آنها کار زمان‌بری باشد.

۵- استفاده از آجر

ردیف آجرها می‌توانند به‌عنوان نوار جداکننده باغچه و محوطه فضای سبز ایفای نقش کنند. می‌توانیم آجرها را از زاویه‌ی پهن‌تر روی خاک بچینیم که در این صورت برجستگی چندانی ندارد. گزینه‌ی دیگر چیدمان عمودی‌ست. چیدمان دو ردیف آجر یکی دیگر از مدل‌هایی‌ست که می‌توانیم انتخاب کنیم.

 آجر در رنگ‌ و شکل‌های متنوعی در بازار موجود است و با کمی خلاقیت می‌توانیم ظاهری کلاسیک و جذاب برای محوطه‌ی فضای سبزمان ایجاد کنیم. استفاده از آجر دیوایدر نسبتا کم‌هزینه است. همچنین درمقابل شرایط آب‌وهوایی مختلف دوام طولانی دارد.

۶- دیوایدر چوبی طبیعی

اگر به ظاهری ارگانیک و طبیعی علاقه‌مند باشیم، می‌توانیم از تنه‌ی درختان قدیمی برای جداسازی باغچه استفاده کنیم. با تراشیدن گوشه‌های آن به شکل موردنظرمان دست پیدا می‌کنیم. چوب طبیعی ماندگاری طولانی دارد و موردتوجه افرادی قرار می‌گیرد که به استفاده از مصالح طبیعی علاقه دارند.

۷- جداکننده سیمانی

اگر به دیوایدر سیمان فکر می‌کنید، با یک متخصص تماس بگیرید. هر اشتباهی در اجرای این طرح، به‌سختی جبران می‌شود. متخصص قالب تهیه می‌کند، مخلوط سیمان را در قالب می‌ریزد و جداکننده را می‌سازد.

از مزایایی این دیوایدر به ماندگاری طولانی آن می‌توانیم اشاره کنیم. بزرگ‌ترین ایراد آن سختی تغییرش است. اگر در سال‌های بعد بخواهیم چیدمان بستر کاشت را تغییر دهیم، به‌سختی امکان‌پذیر می‌شود.

سخن پایانی

از نوار جداکننده باغچه و فضای سبز برای درست کردن مسیر پیاده‌روی، جدا کردن محوطه چمن از بقیه‌ی باغچه، ایجاد حاشیه‌های مرتب و چشم‌نواز و جدا کردن اطراف هر درخت بهره می‌بریم. هر نوع دیوادری که انتخاب کنیم، ظاهر متفاوتی برای محوطه سبز ایجاد می‌کنیم. استفاده از چوب یا سنگ رودخانه، فلز تزیینی ، آجر یا پلاستیک انعطاف‌پذیر نیازی به حفاری ندارند و به‌سادگی ظاهر فضای سبز را زیرورو می‌کنند.

مجتمع مهندسی کشاورزی منتخب با ارائه‌ی انواع دیوایدر باغچه ازجمله دیوایدر نوری و پلاستیکی، برای طراحی محوطه فضای سبز در کنار شماست. با ما تماس بگیرید و از مشاوره‌ی رایگان نیز بهره ببرید!

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید