0
 x 

سبد خرید شما خالی است.

استفاده از آفت کش و سم کشاورزی به بخش جدایی‌ناپذیر کشاورزی تبدیل شده. کمتر باغداری وجود دارد که خرید سم و آفت کش را در برنامه‌ی سالانه‌اش نداشته باشد. حتا در تولید محصولات ارگانیک از بعضی آفت کش ها استفاده می‌شود.

سیستم کشاورزی صنعتی ما به آفت کش تکیه می‌کند. آفت کش است که می‌تواند حشرات، قارچ‌ها و انواع آفت باغ و باغچه را از بین ببرد. در آمریکا سالانه حدود ۵۰۰ هزار کیلوگرم سم کشاورزی برای حفظ محصولات استفاده می‌شود. ببینیم آفت کش چیست و چه کار می‌کند.

آفت کش یا سم دفع آفت چیست؟

کشاورزی صنعتی روی دو پایه‌ی اصلی قرار گرفته؛ کود و آفت کش. وجود کود برای حاصلخیزی خاک و پربار شدن محصول ضرورت دارد. کار سم کشاورزی کنترل رویش علف هرز، از بین بردن حشرات، آفات، جونده‌ها، قارچ و کپک است.

آفت کش‌ها بسته به هدف موردنظر در انواع مختلفی تولید می‌شوند. بعضی از آنها روی خاک اسپری می‌شوند، بعضی دیگر از سطح برگ گیاه جذب می‌شوند. ممکن است به گونه‌های غیرهدف هم آسیب برسانند. به‌عبارت دیگر به اکوسیستمی گسترده‌تر از آن‌چه هدف گرفته، آسیب بزنند. به همین دلیل است که سموم می‌توانند برای محیط‌زیست زیان‌بار باشند.

داستان آفت کش‌ها از کجا آغاز شد؟

سموم کشاورزی ابداع تازه‌ای نیستند. مردم در دوران سومریان از سولفور برای حفاظت از محصولات خود بهره می‌بردند. کشاورزان و دانشمندان در دوره‌ی قرون وسطا به مواد شیمیایی مثل آرسنیک رسیدند. در ۱۹۳۹ ماده‌ی شیمیایی دی کلرو دی فنیل تری کلرواتان یا ددت (DDT) کشف شد. مدتی بعد ویژگی آفت‌کشی آن موردتوجه قرار گرفت. ددت هم در کشاورزی کاربرد پیدا کرد و هم در مباره با حشرات ناقل بیماری. طولی نکشید که استفاده از ددت به همه‌ی کشورهای دنیا رسید.

حدود ۲۰ سال پس از آن بود که راشل کارسن (Rachel Carson) اثر منفی ددت روی محیط‌زیست را برملا کرد. پس از انتشار کتاب او، استفاده از ددت در ۸۰ کشور ممنوع و محدود شد. اکنون باوجود آگاهی از زیان‌های سم حشره‌ کش برای سلامت انسان و محیط‌زیست، همچنان در کشاورزی صنعتی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

چرا از آفت کش استفاده می‌شود؟

سم کشاورزی به کمک کشاورز می‌آید تا محصول سالم‌ و پربار برداشت کند. بدون خرید سم کشاورزی، امکان بیمار شدن گیاهان و از دست رفتن محصول وجود دارد. کشاورزانی که مدیریت باغ با مقیاس کوچک را به‌عهده دارند، به‌طور فصلی از آفت‌کش‌ها بهره می‌برند.

برای مثال درختان میوه بیشتر در فصل شکوفه دادن با آفت درگیر می‌شوند. کشاورزی که درخت سیب یا هلو دارد، در فصل بهار یک بار سم‌پ اشی می‌کند تا خیالش‌ از سلامت درختان آسوده شود. اما در فصل‌های دیگر نیازی به سم ‌پاشی ندارد.

از سوی دیگر، باغ‌داری که باغی با وسعت زیاد دراختیار دارد، بیشتر سم‌ پاشی لازم دارد. می‌توان علف‌های هرز مزرعه‌ی ذرت مهندسی ژنتیک‌شده را با سم‌ پاشی از بین برد، بدون این که خود ذرت‌ها آسیبی ببینند.

بعضی از کشاورزان مزرعه گندم را با سم علف هرز سم پاشی می‌کنند. هدف آنها این است که پیش از آغاز بارش‌ها، روند خشک شدن را سریع‌تر کنند. هنگامی که پای کاشت میوه یا سبزی در مقیاس بالا درمیان باشد، به‌ویژه میوه‌هایی مثل توت‌فرنگی، استفاده از آفت‌کش‌ها اجتناب‌ناپذیر است.

کشاورزان عادت کرده‌اند مزرعه را با آفت‌کش فرش کنند. این عادتی نیست که به‌سادگی کنار گذاشته شود. دهه‌ها استفاده از آفت کش به‌عنوان نخستین و تنها وسیله‌ی دفاعی، گزینه‌ی دیگری برای کشاورزان باقی نگذاشته.دانش و مهارت‌های سنتی و قدیم برای مدیریت آفت و علف هرز دیگر از دست رفته.

خرید تجهیزات، صرف زمان و تخصیص بودجه‌ی نیروی کار برای بسیاری از کشاورزان گزینه‌ای روی میز به‌حساب نمی‌آید. به‌ویژه آن دسته از کشاورزانی که روی مهندسی بذر و آفت‌کش‌ها سرمایه‌گذاری سنگینی کرده‌اند.

استفاده از سم کشاورزی در دنیا

امریکا در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ به‌تنهایی حدود ۵۰۰ هزار کیلوگرم آفت کش به‌کار برده بود. این رقم به‌اندازه‌ی ۲۳ درصد کل مصرف جهانی‌ بوده است. حدود ۲ میلیارد و ۷۰۰ هزار کیلوگرم انواع سم کشاورزی در دنیا مصرف شده. برای نمونه در امریکا حدود ۹۰ درصد کشاورزی از کشتزارها تا باغچه‌های خانگی به سم کشاورزی تکیه دارند.

ادامه‌ی استفاده از سموم کشاورزی

تحقیقات نشان داده با مدیریت اکوسیستم، استفاده از کشت متناوب، حفظ سلامت خاک در جهت تولید میکروارگانیسم‌ها، حشره‌ها و گیاهان سودمند، می‌توان آفات را کنترل کرد. با این همه، کشاورزان همچنان مشتری پروپاقرص صنعت قدرتمند آفت‌کش‌ها و سموم کشاورزی هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید